Veteriner Onkoloji Bölümü
Kliniğimizde onkoloji hastalarının tanı ve tedavi hizmetlerini vermekteyiz.

 

Evcil hayvanınız için kanser teşhisi korkutucu olabilir. İnsanlarda olduğu gibi hayvanlardada kanserin türüne göre uygulanan çeşitli tedavi yöntemleri vardır. Kliniğimiz bu protokolleri belirler iken zaman zaman  yurt içinden ve yurt dışından alanında uzman onkologlardan destek almakta ve konsültasyon yapmaktadır. Her hasta için özelleştirilmiş tedavi protokolleri oluşturulmaktadır. 

Muayene için geldiğinizde evcil hayvanınızın önceki tıbbi tedavi geçmişini gözden geçireceğiz. Fiziksel ve labaratuvar muayeneleri yapacağız. Daha sonrasında ek teşhis testleri önereceğiz. 

Bunlar evcil hayvanınızın durumuna göre değişiklik gösterecektir. Ancak genel olarak, evcil hayvanınızın vücudundaki tümörün boyutunu,türünü ve tedavi prokolünü belirlememiz için evrelendirme testleri önerilecektir. 

Bu testler şunları içerebilir;

Kan tahlilleri, göğüs röntgeni, abdominal ultrason, lenf düğümü aspiratları, doku biyopsisi, CT taraması, MRI veya kemik taraması. Değerlendirmelerimiz çok detaylı olduğundan, lütfen normal bir rutin kontrolden daha uzun süreceğini unutmayın.

Göğüs röntgeni, ultrason ve kan tahlilleri gibi bazı testler aynı gün içerisinde yapılmaktadır.

Her vaka için önerilen testler, vakanın türüne ve bulunduğu yere bağlı olarak değişecektir. 

Tüm teşhis testleri tamamlandıktan sonra, evcil hayvanınızın durumunu, önerilen tedavi planını ve evcil hayvanınız için mevcut seçenekleri birlikte değerlendireceğiz. 

ameliyat, radyasyon tedavisi veya kemoterapi için randevu planlayacağız. 

Lütfen evcil hayvanınızın tıbbi kayıtlarını, radyoloji görüntüleri (dijital veya film)  yazılı raporlar, patoloji raporları, evcil hayvanınızın aldığı tüm ilaçların bir listesi (reçetesiz satılan ilaçlar, alternatif ilaçlar ve takviyeler dahil) ni yanınızda getirmeyi unutmayın. 

Sık karşılaştığımız ve tedavi ettiğimiz kanser türleri:

  • Kemik kanseri
  • Karaciğer ve dalak kanseri
  • Lenf sistemi kanserleri
  • Meme (Meme) kanseri
  • Cilt kanseri
  • Yumuşak doku kanseri
  • Tiroid kanserleri
  • Tümörler
  • Üriner sistem kanseri

 

Ataşehir Veteriner Kliniği - Websitemize Hoşgeldiniz

Ataşehir'de 7/24 Hizmet veren Veteriner kliniğimizin hizmetleri hakkında daha detaylı bilgi almak için e-posta, telefon veya iletişim formumuz aracılığı ile rahatlıkla irtibat sağlayabilirsiniz.